הבלוג של חדוה

מי אמר שאסור להושיב תינוקות???

אסור להושיב תינוקות! זה הורס להם את הגב! השתגעתם?

כמה פעמים נתקלתם באמירה כזאת שאמרה לכם הדודה או השכנה מלמעלה? האם זה באמת נכון?

האמת שלא.. אין אמת בעניין הנזק שעלול להגרם לתינוק עקב הושבתו בתמיכה ומגיל ארבעה חודשים גם עם תמיכה חלקית.

כדי לבדוק אם תינוק מסוגל או לא לשבת עצמאית אני צריכה לתת לו להתנסות בישיבה ללא תמיכה לפחות 8 שניות ואז אני יודעת שהוא מוכן לתרגל ישיבה ללא תמיכה.

התינוק שלי עדיין לא זוחל!!!!

פעמים רבות בקליניקה באים אלינו הורים בשאלות לגבי זחילה- 

האם התינוק שלי יזחל? למה הוא לא זוחל גחון? האם הוא חייב לזחול לפני שהוא מתיישב? למה הוא מתגלגל ממקום למקום ולא זוחל? האם תינוק שלא זוחל עלול להפגע מבחינת התפתחות המוח שלו? ועד מתי תינוק צריך לזחול עצמאית? איך יודעים מה לעשות עם תינוק שאינו זוחל?

מה עושים??

3 דברים שניתן לעשות עם תינוק בחופשת לידה עמוסה

יצאתי לחופשת לידה...יש משהו מאוד מטלטל בעצירה הפתאומית הזו בכל מסלול החיים השגרתי וכניסה מהירה ותובענית למציאות חיים חדשה.נולד ילד חדש,הכלחדש,דורש הסתגלות והתאמה מחדש.

כל מה שבא לי לעשות בימים הראשונים לאחר הלידה הוא לישון,לאכול,לשתות ולנסות לשמור על שגרה מסויימת בין הנקה להנקה,בין בכי להחלפת טיטול ורחצה באמבט.

אני כאמא,כמו התינוקת שלי,מסתגלת לעולם חדש,מנסה לשמור על שפיות המחשבה בחוסר שעות שינה וצפייה מוגזמת בטלויזיה.

עשרה דברים שחשוב לבדוק ביום הראשון בבית הספר

אמנם חופש אבל עוד מעט חוזרים לבית הספר...

בית הספר הוא המקום שילדכם מבלים בו לפחות למשך מחצית היום ולכן חשוב שבתור הורים פרט למעורבות בתכנית הלימודים ובמצבו החברתי של הילד תבדקו עוד כמה דברים בסיסיים החשובים ליכולות ולביצועים האקדמאיים לא פחות מטיב המורה והחומר הנלמד.

ביצועים אקדמאיים, או היכולת להתפנות ללמידה וקשב תלויים פעמים רבות ביכולת הילד להתפנות ולהקשיב למה שהמורה אומרת ואלו יתאפשרו אם לילד יינתנו תנאי בסיס פיזיים שיאפשרו לו פניות.

למה צריך פיזיותרפיה לפגים?

הפיזיותרפיה היא כלי מצוין לאבחון, טיפול והדרכה בתחום הפיזיולוגי האנטומי המוטורי והסנסורי. הפיזיותרפיסט הוא מומחה לפיזיולוגיה, אנטומיה, מערכות התנועה והתחושה ומסתמך על מומחיותו זו גם בתחום התפתחות הילד והפגים.

תפקידי הפיזיותרפיסט מתחלק לשני חלקים- בפגיה ובמעקב התפתחותי לאחר השחרור.

תפקיד הפיזיותרפיסט בפגיה:

1. לצפות בפג ולזהות את צרכיו האישיים תוך הבנת מצבו הרפואי, הגופני והרגשי.

דיאטה סנסורית- יש דברים כאלה!

מי מכם שלא שמע על המונח דיאטה סנסורית עדיין יכול לבחור לאיזה קבוצה הוא רוצה להצטרף- להורים שיחשבו "מה הילד שלי מפסיד שלא עשיתי לו דיאטה כזו?" או להורים שינשמו לרווחה- "איזה מזל שהילד שלי לא צריך דיאטה כזו"..

תנועה יציבה והתפתחות במעגל החיים

תינוקות חייבים תנועה להתפתחות תקינה. התנועה הספונטנית מתחילה עוד מהרחם. עם היציאה מהרחם כוח הכובד מאפשר התפתחות של העצם, השריר וכל מערכות החוש והתנועה. תינוקות מראים תבניות תנועה תקינות לאחר שגופם "למד" והבין את כוח הכובד בצורה נכונה

עמודים

Subscribe to RSS - הבלוג של חדוה